VÍNA, KTERÁ POTĚŠÍ VAŠE SMYSLY:

VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 2019

Víno zeleno-žluté barvy se svěží ovocnou vůní šťavnatého angreštu a rozkvetlých květin. Chuť je velmi vyvážená, lehce citrusová s jemnými tóny meduňky. Toto příjemné veltlínské je vhodné k celovečernímu popíjení.

Moravské zemské víno, suché

Kyseliny: 6,0 g/l

Zbytkový cukr: 5,5 g/l

Alkohol: 12,5 %

Číslo šarže: 0119

Cena: 150 Kč

CUVÉE VINOHRAD 2019

Barva tohoto cuvée je světle žlutá. Vůně je tramínová s výraznými tóny po fialkách a jemnými nasládlými podtóny akátového medu. Chuť vína je plná, zakulacená a s minerální dlouhotrvající dochutí.

Hrozny na toto víno byly posbírány z naší nejstarší vinice. Bylo použito 11 bílých odrůd s největším zastoupením tramínu červeného, rulandského bílého a mülleru thurgau.

Moravské zemské víno, suché

 Kyseliny: 6,5 g/l

Zbytkový cukr: 7,2 g/l

Alkohol: 13 %

Číslo šarže: 0219

Cena: 160 Kč

MÜLLER THURGAU 2019

Víno hravé světle žluté barvy. Vůně tropického ovoce a rozkvetlých pampelišek je výrazně aromatická. V chuti Vás potěší šťavnatost vyzrálého kiwi se sladkým koncem pampeliškového medu.

Moravské zemské víno, polosuché

Kyseliny: 7,1 g/l

Zbytkový cukr: 16,3 g/l

Alkohol: 12 %

Číslo šarže: 0319

Cena: 150 Kč


PANENSKÉ CUVÉE 2019

Barva je zářivě žlutá. Ve vůni převládá tramín červený se svou květinovou vůní fialek a sedmikrásek. V chuti prostupuje kořenitost zakončená příjemným zbytkovým cukrem. Cuvée je vyrobeno z první úrody, tzv. panenské, nově vysazeného vinohradu. Jedinečnost tohoto vína se kloubí v použití odrůd: tramín červený, rulandské šedé a rulandské bílé. 

Moravské zemské víno, polosladké

Kyseliny: 6,4 g/l

Zbytkový cukr: 23,2 g/l

Alkohol: 12,5 %

Číslo šarže: 0419

Cena: 170 Kč

CUVÉE ROSÉ 2018

Toto příjemné rosé je ideálním skloubením dvou odrůd ve stejném zastoupení - rulandské modré a frankovka. Víno má malinově-jahodovou barvu. Vůně je sametová s výrazným aroma zahradních i lesních jahod. Ve velké míře ji ovládá rulandské modré. V chuti se dostává ke slovu frankovka s její příjemnou kyselinkou. Celkový dojem je sladce opojný s jahodovou chutí a smetanovou dochutí. 

Víno doporučujeme pořádně vychladit a užít si krásných slunečných dnů.

Moravské zemské víno, polosladké

Kyseliny: 7,0 g/l

Zbytkový cukr: 19,8 g/l

Alkohol: 11,5 %

Číslo šarže: 0418

Cena: 160 Kč


FRANKOVKA, 

RULANDSKÉ MODRÉ 2019

Zářivá rubínová barva. Víno voní sušenými brusinkami s příjemnými medovými tóny propolisu. V chuti převládá vyzrálé červené ovoce s dochutí hořké čokolády. Nádherné skloubení dvou výborných odrůd bylo podpořeno zráním ve dvou odlišných nádobách, kdy 2/3 vína zrály ve francouzském dubovém sudě a 1/3 vína zrála v nerezové nádobě. Dosáhli jsme tak plné vyzrálé ovocné chuti s mírnými tóny vypáleného dřeva. 

Toto víno nebylo vůbec sířeno po celou dobu zrání ani při lahvování. Bylo tak vyrobeno s naprostým minimem SO2. 

Moravské zemské víno, suché

Kyseliny: 5,8 g/l

Zbytkový cukr: 1,3 g/l

Alkohol: 14 %

Číslo šarže: 0519

Cena: 180 Kč